Elewacje

Skontaktuj się z nami i poznaj ofertę.

 

Elewacje to zewnętrzna ściana powierzchni budynku.Jej zadaniem jest chronić zewnętrzne ściany budynku przed działaniem czynników atmosferycznych oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Przy użyciu różnych form może tworzyć funkcję dekoracyjną. Stanowi końcowy element po wykonaniu prac mokrych w środku.Wykorzystywane do tego celu są deski elewacyjne ze świerka , sosny oraz drewna egzotycznego.Zabezpieczają i nadają niepowtarzalnego wyglądu budynkom. Naturalne drewno jest materiałem chętnie wykorzystywanym przez dekoratorów i architektów wnętrz.Przy wyborze drewna  główną kwestią jest odporność na degradację spowodowaną warunkami atmosferycznymi ponieważ drewno nie rozszerza się i nie kurczy pod wpływem wilgoci i posiada właściwości termoizolacyjne.

Do najpopularniejszych  należą deski łączone na pióro i wpust lub na zetkę /zakładkę/ .

Deska  szorstka tzw.  szada ,  elewacyjna  deska ze świerka skandynawskiego

 

 

 

 

 

 

 

Deska   świerkowa

Szorstkie wykończenie zewnętrzne tych desek, nadaje elewacji skandynawski styl. Idealnie nadają się do malowania. Świerk to naturalne drewno w przystępnej cenie, idealne do domów w stylu skandynawskim.

Deski na elewację z drewna egzotycznego dostępne pod zamówienie klienta.

 

Deska elewacyjna szorstka szada na tzw. zakładkę , zetkę ze świerka skandynawskiego

Deska elewacyjna i podbitka, boazeria i nadbitka , ale również obiciówka w atrakcyjnej, niskiej cenie tylko w Składzie Drewna Domino.

Jest gładka z obu stron , posiada naokoło pióro-wpust i dzięki temu możemy połączyć deski po długości.Deska elewacyjna ma grubość 22mm szerokość 146mm i długość 4mb.

Nieimpregnowana i impregnowana ciśnieniowo

Sosna.

Podbitka o grubości 22 mm ma zastosowanie przy wykonywaniu elewacji i podbitek, więc tam, gdzie występuje stosunkowo duży rozstaw legarów lub  belek.

Deska elewacyjna gładka z obu stron grubość 22mm

Deska elewacyjna gładka z obu stron grubość 22mm

Promocja miesiąca w składzie drewna Domino
Promocja miesiąca w składzie drewna Domino