Elewacje

  

 

Elewacje to zewnętrzna ściana powierzchni budynku.Jej zadaniem jest chronić zewnętrzne ściany budynku przed działaniem czynników atmosferycznych oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Przy użyciu różnych form może tworzyć funkcję dekoracyjną. Stanowi końcowy element po wykonaniu prac mokrych w środku.Duży procent inwestorów wybiera drewno do wykończenia elewacji budynków.Wykorzystywane do tego celu są deski elewacyjne ze świerka , sosny oraz drewna egzotycznego.

Drewniane elewacje zabezpieczają i nadają niepowtarzalnego wyglądu budynkom.

Naturalne drewno jest materiałem chętnie wykorzystywanym przez dekoratorów i architektów wnętrz.Przy wyborze drewna na elewacje główną kwestią jest odporność na degradację spowodowaną warunkami atmosferycznymi /drewno nie rozszerza się i nie kurczy pod wpływem wilgoci / oraz właściwości termoizolacyjne.

Do najpopularniejszych  należą deski łączone na pióro i wpust lub na zetkę /zakładkę/ .

Deski elewacyjne ” szada „,  elewacyjna szorstka świerk skandynawski

 

 

 

 

 

 

deska elewacyjna szada , elewacyjna szorstka

Nowość – Elewacje świerkowa szorstka

Szorstkie wykończenie zewnętrzne tych desek, nadaje elewacji skandynawski styl. Idealnie nadają się do malowania.Wysokiej jakości deska z drewna iglastego, pochodzącego z mroźnych obszarów Europy Północnej i Środkowej. Posiada kremowo-biały kolor o lekko żółtym zabarwieniu oraz niewielkie sęki. Drewno bogate w żywicę, czyli naturalny impregnat. Łatwe oraz wygodne w obróbce i barwieniu. Idealnie nadaje się do malowania farbą lub lazurą do drewna. Mało kurczliwe i odporne na działanie zasad oraz kwasów. Przy stosowaniu na zewnątrz wymaga impregnacji środkami chemicznymi. Świerk to naturalne drewno w przystępnej cenie, idealne do domów w stylu skandynawskim.

 Jest bardzo łatwy w obróbce i barwieniu.

Deski elewacyjne z drewna egzotycznego dostępne pod zamówienie klienta.

Od 2018 roku jesteśmy dystrybutorem firmy JAF.